Do oboru kinematografie vstoupila skupina SEBRE zejména podílem ve společnosti AVALA Studios Beograd. 

AVALA Studios jsou tradiční filmové ateliéry, které byly založeny již v roce 1946. I proto jsou vlastníkem práv k téměř 800 snímků z bývalé Jugoslávie. 

V oblasti kinematografie SEBRE pokračuje investicí do alternativního celosvětového distributora ARTINII, který umožnuje i menším komunitám jednorázové projekce filmů z celého světa. 

Doposud třetí akvizici učinila SEBRE v oblasti kinematografie formou koprodukce očekávaného českého celovečerního filmu „Zátopek“ v režii Davida Ondříčka.

AVALA STUDIOS

Filmové ateliéry AVALA jsou nejstarší a největší filmová společnost v bývalé Jugoslávii, jež byla založena v roce 1946. První celovečerní film produkovaný v poválečné Jugoslávii “Slavica” zde byl vyroben v roce 1947.

Věříme, že investováním do rozvoje nových studiových zařízení a infrastruktury, vytvoříme profesionální prostředí pro rozvoj celého filmového průmyslu v Srbsku.

DETAIL PROJEKTU

artinii

Artinii je soubor digitálních nástrojů, které vytváří nový trh a umožňují nové možnosti distribuce filmů a audiovizuálního obsahu po celém světě.

Tato platforma nabízí distribuci nových i starších děl, která se takto stávají pro veřejné promítání jednoduše dostupnými.

DETAIL PROJEKTU

 

Národní 135/14
110 00 Prague
Česká republika
artinii.com

ZÁTOPEK

Zátopek je nový životopisný film Davida Ondříčka o vytrvalostním běžci a zřejmě nejvýznamnějším československém olympionikovi všech dob Emilu Zátopkovi. Film Zátopek  mapuje život této celosvětově proslulé sportovní legendy od jeho 19 do 45 let.

Titulní roli ve sportovním i životním příběhu čtyřnásobného olympijského vítěze ztvárnil Václav Neužil, který se na roli fyzicky intenzivně připravoval. Jeho ženu, oštěpařku Danu Zátopkovou, hraje Martha Issová.

Naše projekty & investice