Hřiště s 18 jamkami se nachází v srdci přírodního parku Jistebnická vrchovina, který je významný svými přírodními a estetickými hodnotami. 

  •  

Roztroušené zbytky kamenného břemene, jež po sobě podle legendy zanechal potrestaný čert, dávají hřišti charakteristický ráz.

Historické hodnoty osídlení a krajinnou architekturu doplňují v areálu původní stavení i současné stavby z pera architekta Stanislava Fialy. Hlavní budovou je klubovna Čertova břemena, která byla mimo jiné oceněna nominací na Cenu Miese van der Rohe (Cenu Evropské unie za současnou architekturu). 

"Čertovo břemeno je vlastně nedaleká skála a samozřejmě existuje pověst, jak to vzniklo. Ta pověst říká, že čert měl nějaký úkol, plnil nějaký trest a když nedoletí s pytlem kamení do doby, než zakokrhá kohout, tak se nedostane z nějaké kletby. A samozřejmě kohout zakokrhal dříve, než tam čert doletěl. No, a tak s tím vzteky praštil tady na místě, a proto se té skále říká Čertovo břemeno. Takže celej tenhleten příběh je tady obsaženej v podstatě i těma kamanema, protože tady je to všude, kde se kopne, samej nádhernej obrovskej šutr." 

/ Stanislav Fiala, architekt

PARAMETRY

  • 18 jamek; PAR 70; 5 780 m2 obestavěného prostoru

Investor

SEBRE; Petr Zahradník

Čertovo Břemeno

Klub Čertovo břemeno umožňuje hrát golf také hráčům bez tzv. zelené karty. Ke zvládnutí hry však každý, kdo vstoupí na hřiště Čertova břemena, jež je znormováno Českou golfovou federací, potřebuje výcvik. Ten v areálu umožňujeme při firemních akcích i při běžném provozu jak dospělým, tak dětem.

Golf je hra, která mimo sportovní vyžití umožňuje zažít spojení s okolní krajinou. Areál Čertova břemena nabízí zažít přírodu krásnou, kopcovitou, plnou lesů, s výhledy na rybníky i louky, plnou kamenů a balvanů.

Umístění Čertova břemena v oblasti zvané Česká Sibiř však umožňuje i jiné vyžití. Turistické trasy a cyklotrasy vás zavedou na taková místa, jako je například soubor lidové architektury osada Ounuz pod Javorovou skálou, zřícenina hradu Zvěřinec nebo pivovar Vítek z Prčice. V zimě je tato oblast vhodná také pro milovníky lyžování. Sjezdové lyžování lze provozovat v rámci nedaleko položeného areálu Monínec a běžecké trasy, jež leží v přímém sousedství s areálem, jsou za příznivých klimatických podmínek pro běžkaře upravovány.


  • Alenina Lhota 7
    Jistebnice
    cebr.cz