Lokace
Bělehrad, Srbská republika
Typologie
Urbanistický celek
Autor
Stanislav Fiala, FIALA + NĚMEC
Investor
SEBRE

"Standa Fiala pořád něco vymýšlí a pořád má snahu vytvořit něco, co zaujme, aby to prostě nebyla ta běžná konfekce. Zná velmi detailně do podrobností technické řešení, je to architekt, který neodbyde žádný detail, protože on si dá práci s kreslením každého šroubku, když to zjednoduším, ale je to zase za cenu, že je to někdy složité. Má potřebu vytvářet pořád něco nového, nezůstat někde v nějakých standardech. Se Standou není běžné nikdy nic a je výjimečné, že právě těchto hodnot si SEBRE váží natolik, že se Standou realizují každou svoji stavbu. Marina Dorcol je projekt s velikým potenciálem a já věřím, že bude naplněn po okraj."

/ Jiří Václavů, Hlavní inženýr projektu

Marina Dorcol

O PROJEKTU

Marina Dorcol je projekt urbanistického celku na břehu Dunaje v docházkové vzdálenosti od centra Bělehradu – metropole Srbské republiky.

V sousedství území o celkové rozloze 4,15 hektaru se nachází konstrukce původní uhelné elektrárny ze 30. let 20. století, kterou hodlá město Bělehrad přeměnit na muzeum Nikoly Tesly.

VIZE

V projektu se počítá s revitalizací stávající mariny, vytvořením parku kolem původní železniční tratě a vybudováním bytových domů s živým parterem, který bude propojen s nábřežím a kde se bude nacházet veškerá občanská vybavenost.


Pro více informací navštivte stránky projektu.