Lokace
Praha 7, Česká republika
Typologie
Polyfunkční dům
Autor
Stanislav Fiala, FIALA + NĚMEC
Investor
SEBRE

"Dům Maninské břehy bude V Holešovicích dalším projektem SEBRE, který by měl tuto čtvrť obohatit. Architekt Standa Fiala má totiž talent vnímat názory všech lidí i od toho posledního dělníka. Baví se s lidmi, kteří jsou schopni jeho představy naplnit, a proto jim věnuje čas. On nemá rád standardní řemeslníky, ale chce lidi s větším přesahem. Není to o nějakém systémovém řešení, ale o tom, udělat to lépe a možná se vrátit i k těm starým osvědčeným postupům, co jsme dneska už většinou opustili. V jeho projektech jsou pak tyto postupy vidět jak na první pohled, tak v každém malém detailu. A proto věřím, že Maninské břehy budou dům, který bude lidem dělat radost."

/ Michal Klíma, projektový manažer SEBRE

Maninské břehy

ROZSAH PROJEKTU

Území o rozloze 11 500 m²

O PROJEKTU

Projekt Maninské Břehy je revitalizací areálu bývalé jirchárny, kde se počítá se zachováním a citlivou obnovou nejstarší dochované části bývalé továrny na zpracování kůží a její adaptací na nový účel. Tento autentický artefakt zároveň tvoří středobod celého projektu.

Ostatní novodobější stavby ustupují výstavbě polootevřeného městského bloku, který pomůže definovat městskou strukturu v nyní nedůstojně dezorientované periferii města.