Lokace
Celý svět
Účel
Ochrana autorského díla
Produkt
Mobilní aplikace, Internetový portál
Vznik
2015
Web
mytitle.com
Kontakt
support@mytitle.com

„Jednou z věcí, které chceme dělat, je pracovat se scénáři mladých lidí. Během diskuse nad tímto záměrem došlo k úvaze, jak vlastně autorská díla ochránit. Při tomto uvažování jsme přišli na to, že je tady krásná možnost ten scénář uložit tak, že ho laicky řečeno zapečeme, uděláme z něho tzv. „hash“ a uložíme do blockchainu. Tím pádem má ten autor vždy jistotu, že je zde důkaz o jeho autorství. A pak nám došlo, že toto je věc, která je použitelná na mnoha místech, všude tam kde se jedná o autorství.“

/ Vít Krajíček, jednatel ARTINII

mytitle

SLUŽBY PROJEKTU

Digitální otisk prstu, přiřazení digitálně jedinečného identifikátoru, blockchain časové ověření, zálohování šifrovaného souboru 

Mytitle je online nástroj, který umožňuje všem kreativcům, výrobním firmám, umělcům, právníkům a obecně lidem s nápadem či know-how získat velmi jednoduše, v řádu vteřin, důkaz o vlastnictví jakéhokoli dokumentu.

Mytitle při nahrání souboru vytvoří jedinečný zápis do technologie zvané blockchain, se kterou pracují například kryptoměny. Dokument ochráněný službou Mytitle je neměnný s jasnou doložitelností data a místa zápisu. Osobní údaje a soukromí klienta je chráněno pomocí využívání tzv. kryptografického hašování (Hash).

Projekt Mytitle je vstupenkou do budoucnosti ochrany všech elektronických dat, vizí projektu je zjednodušení ochrany know-how a zároveň umožnění efektivní práce s archivem dokumentů, které je možné bezpečně sdílet bez obavy o manipulaci s informacemi.

 

SEBRE inkubátor