Lokace
Česká republika
Účel
Digitální komunitní nástroj
Produkt
Mobilní aplikace, Internetový portál
Vznik
2003
Web
https://www.sousede.cz/
Kontakt
domovnik@sousede.cz

„Aplikace a web sousedé.cz díky své funkcionalitě umožňují jednotlivé uživatele nejen propojit, ale zejména efektivně a jednoduše sdílet informace, plány, smlouvy, výdaje apod. Sousedé.cz toto nabízejí primárně společenstvím vlastníků, bytovým družstvům, majitelům, nájemcům a ostatním subjektům, které se starají o fungovaní a správu nemovitostí a díky tomu nástroji mohou efektivně a transparentně řídit jejich provoz. Rádi bychom ulevili lidem při jednáních družstev či společenství vlastníků, například nástrojem on-line hlasování, protože někdy je těžké se vůbec setkat a pokud se to už povede, tak samotné jednání bývá často vysilující. Přijde mi lákavé z tohoto spíše negativního zážitku vytvořit něco, co má reálný přínos pro všechny členy komunity domů, a tím jim dost výrazně ulevit.“

/ Jan Kubíček, investor sousedé.cz

SOUSEDÉ.cz

SLUŽBY PROJEKTU

Správa nemovitostí, komunikační a plánovací funkce, datové uložiště, právní poradenství, sousedská wiki, technická poradna, platforma k on-line hlasování

O PROJEKTU

Projekt sousedé.cz svým základním společenským závazkem propojuje a rozhýbává aktivity různých komunit.

V případě bytového domu je aplikace sousedé.cz nástrojem určeným pro vlastníky, výbory společenství, nájemce i pro správce. Ti všichni jsou schopni získat aktuální přehled o přesném stavu fungování jejich nemovitostí, a být ve spojení s ostatními.

Aplikace sousedé.cz svými funkcemi a možnostmi podporuje aktivitu, sounáležitost a dobré sousedské vztahy. Sousedé.cz mohou být pomocnou rukou a prostorem pro sdílení vědomostí, zkušeností a praxe, včetně právních služeb v oblasti správy nemovitostí. Uživatelsky vstřícná aplikace nabízí plnohodnotné ovládání všech komunit, ve kterých jste členem nebo které jste založili.

Z mobilu se snadno dostanete k potřebným dokumentům, fotografiím nebo třeba v případě bytového družstva či společenství vlastníků nahlásíte závadu či havárii bezprostředně po jejím zjištění, přičemž komunikujete se sousedy. Můžete také vytvořit anketu nebo založit událost s termínem v kalendáři. Vše je velmi jednoduché a přehledné.

SEBRE inkubátor