Lokace
Praha 7, Česká republika
Typologie
Bytový dům s parterem
Realizace
2020
Autor
Stanislav Fiala, FIALA + NĚMEC
Generální dodavatel
HINTON
Investor
SEBRE; Property Solutions Group

"Holešovice jsou dnes jednou z nejvíce dynamických čtvrtí v Praze. Kvůli povodním z roku 2002 musely být zdemolovány dva bytové domy na rohu ulic Komunardů a Přístavní a právě na toto místo navrhl Standa Fiala bytový dům, který v Holešovicích chyběl. Jeho výtvarný charakter je opět výrazný a věřím, že Holešovice tento dům posune zase o kus dál a že si ho nejen majitelé bytů, ale i obyvatelé Holešovic oblíbí a budou navštěvovat i dvoupatrový parter, který by měl být využit také jako showroom nábytku kvalitních značek s vynikajícím designem."

/ Jan Kubíček, výkonný ředitel SEBRE

Komunardů XXXV

ROZSAH PROJEKTU

3 podzemní podlaží; 7 nadzemních podlaží; 40 bytů; 630 m² administrativní plochy; 1 showroom, 1 retail

Nárožní novostavba polyfunkčního domu s velkorysým dvoupodlažním parterem je umístěna do původně průmyslové čtvrti Holešovic v Praze.

Na současné parcele Komunardů 35 stály dříve dva bytové domy, které musely být v důsledku povodní v roce 2002 zdemolovány. V současné době je nárožní dům ulic Přístavní a Komunardů ve výstavbě.

Nárožní dům by měl na jednu z nejživějších tříd v dolních Holešovicích přinést architekturu se zelení na terasách a pohledovými betony jak na fasádě, tak v interiérech.