Lokace
Praha 5, Česká republika
Typologie
Bytový komplex
Autor
Stanislav Fiala, FIALA + NĚMEC
Investor
SEBRE

"Jeden z mnoha důvodů, proč SEBRE v developmentu pracuje výhradně s architektem Standou Fialou, je ten, že při svých návrzích důsledně zohledňuje, co se kolem děje, kdo tam žije. Za dobu naší spolupráce jsme zažili mnohokrát, že jsme některé věci předělávali třeba více než desetkrát, tak aby Standa vyšel vstříc svým návrhem řešení i okolí, i občanským sdružením, i památkářům, ale zároveň aby to bylo řešení, které se nám bude líbit a vyhovovat z hlediska ekonomiky, businessu a stavění, jak si ho my představujeme. Šemíkův břeh je projekt s ohromným potenciálem pro naplnění našich cílů stejně jako pro naplnění přínosu občanům Prahy 5."

/ Jan Fidler, spolumajitel SEBRE

Šemíkův břeh

ROZSAH PROJEKTU

Území o rozloze 3 hektarů; 50 000 m² podlažní plochy určené pro byty, administrativu a parter se službami a obchody

O PROJEKTU

Dříve průmyslový Smíchov zažívá od konce 20. století velkou přeměnu v moderní městskou část.

SEBRE pokračuje na poli výstavby bytových domů v Praze projektem Šemíkův břeh. Architektonický koncept nyní uzavřené území chátrajícího soukromého sportoviště urbanisticky otevírá a bytovou výstavbou s živým parterem navazuje na klasickou blokovou zástavbu Smíchova.

Blok však neuzavírá, nýbrž úpravou dnes zanedbaného břehu Vltavy vytváří náplavku, která by měla na rozdíl od protějšího břehu Vltavy umožnit lehký a pozvolný přístup do řeky, ať už za účelem provozování vodních sportů či pouze za účelem rekreace a odpočinku.

ŠEMÍKŮV BŘEH