lokace
Bělehrad, Srbská republika
typologie
Nová městská čtvrť
projekt
2017
autor
Stanislav Fiala, FIALA + NĚMEC
investor
SEBRE

"Jak Marina Dorcol, tak Avala Filmski Park pro mě, promovaného urbanistu, znamenají unikátní příležitost ve dvou jedinečných lokalitách budovat nové moderní městské čtvrti nebo špičková filmová studia. Kolikrát za život má člověk příležitost podílet se na takových projektech? A náš dvorní architekt Standa Fiala navrhuje domy soudobé, reagující na své okolí, které jsou plné detailů a překvapivého zpracování těch nejzákladnějších materiálů. Jsem rád, že se na tom mohu podílet."

/ Tomáš Klíma, výkonný ředitel SEBRE SERVICES DOO

Avala Filmski Park

ROZSAH PROJEKTU

43 hektarů celkové plochy; 300 000 m² bytových domů; 40 000 m² administrativních budov; 30 000 m² komerční plochy k pronájmu; základní školy pro 1 200 žáků; mateřské školy pro 660 dětí; cyklostezka

O PROJEKTU

Rozsáhlý projekt má za cíl vybudovat na krásném území nedaleko centra srbské metropole Bělehrad, v sousedství filmových ateliérů AVALA STUDIO novou městskou čtvrť. Ta je inspirována zdravým a inteligentním městem. Avala Filmski Park v sobě pojme plnohodnotnou občanskou vybavenost. Bytové domy, které by měly poskytnout domov až 11 000 lidí, budou doplněny o maloobchody, služby, kancelářské prostory a sportovní, vzdělávací či zdravotní zařízení.