Lokace
Celý svět
Zaměření
On-line platforma
Vznik
2015
Účel
Komunitní filmový distributor
Webové stránka
https://artinii.com/
Kontakt
info@artinii.com

"Po celém světě vzniká řada filmů, o kterých se běžný člověk nemá šanci dozvědět, protože z různých důvodů nedosáhnou na mezinárodní distribuci. Přesto tyto filmy mají potenciál oslovit určitý počet diváků v různých zemích. Mohou to být i malé komunity o 100 lidech na druhém konci světa, které zajímá nějaký buď specifický žánr, nebo úzkoprofilové téma filmu apod. ARTINII umožňuje mimo jednorázovou projekci velikých filmů také distribuci filmů takto specifických. Nabízí díky svému vyhledávači producentům po celém světě příležitost oslovit diváky, kteří by se jinak o jejich díle neměli šanci dozvědět. Divákům zase ARTINII umožňuje najít filmové poklady, na které by nikde nikdy nenarazili. ARTINII tak distribuuje filmy do celého světa, byť třeba i jen na jediný filmový večer a do malé obce, pro místní nadšence, kteří si třeba chtějí udělat legální promítání různých filmů z různých kontinentů a zemí na jimi vybrané téma, ať už se jedná a dobrovolné hasiče, chalupáře či nadšence filmů z 60. let 20. století."

/ Jan Fidler, akcionář SEBRE

ARTINII

SLUŽBY PROJEKTU

vyhledávání relevantního audiovizuálního obsahu, legální platforma projekce audiovizuálního díla, analytika distribučního zásahu

Pro zjednodušení celého procesu si Artinii vyvinulo svůj vlastní přehrávač (Player) a analytický systém, jež vyhledává díla tematicky a žánrově podobná.
Přehrávač, jež si každý uživatel či organizátor menších i větších akcí může lehce stáhnout, umožňuje legálně sledovat filmy za velmi dostupných finančních nákladů.

Producentům pak pomáhá nejen ochránit jejich AV dílo, ale také sledovat počet přehrání. Naše rozsáhlá sbírka filmů zahrnuje četné žánry od zahraničních klasiků až k vašemu oblíbenému, možná i těžko dostupnému žánru.

Naším cílem je poskytnout rozmanitým komunitám po celém světě důvod, proč se potkat a inspirovat se navzájem v tématech, které je zajímají. Chcete-li tedy začít sledovat filmy dle vašeho gusta z celého světa, budete potřebovat jen dvojici reproduktorů, projektor a Artinii player.