1/8

DRN

 

ROZSAH PROJEKTU

11 600 m2 plochy k pronájmu; 9 500 m2 administrativních ploch, 4 podzemní podlaží;

8 nadzemních podlaží; střešní zahrada

LOKACE

Praha 1,

​Česká rep.

TYPOLOGIE

Polyfunkční

dům

REALIZACE

2018

GENERÁLNÍ

DODAVATEL

HINTON

INVESTOR

SEBRE

SOUČASNÝ

MAJITEL

KGAL Investment

Management Group

„Architekt Standa Fiala k tomu domu v podstatě přistoupil barokně. Tady jsou zkrátka a dobře principy barokního interiéru, barokní architektury, určitého barokního divadelnictví v tom dobrém slova smyslu. Pokusů o propojení starého a nového. Těch je spousta i desetiletí zpátky a to u nás i v celém světě, ale myslím si, že tento příklad je fakticky přelomový, protože definuje určité principy, které jsou inspirativní pro architekty, restaurátory, které jsou inspirativní obecně. Materiály jsou jiné, ale principy týž, což je naprosto perfektní.“

Martin Pavala, restaurátor

DRN

OCENĚNÍ

European Concrete Award 2018, Stavba roku 2019,

Cena primátora Hlavního města Prahy 2019,

nominace Mies van der Rohe Award 2019

V roce 2012 Petr Němec se svým dvorním architektem Stanislavem Fialou začal realizovat vizi domu plného květin, trav a stromů umístěného na Národní třídě v Praze. DRN, který je postavený na původním parkovišti vedle barokního Schönkirchovského paláce a konstruktivistického paláce Dunaj, vychází z úcty k historii, jež se propisuje jak v samotné rekonstrukci barokního paláce s odkazem na italskou restaurátorskou školu, tak v tvůrčím přístupu k novostavbě. Základními principy celého projektu je spojení starého a nového, urbanistické propojení ulic Mikulandská a Národní třída pomocí pasáží a veřejné zpřístupnění dvoru s budoucím napojením na sousední školu UMPRUM.

DRN v současné době slouží zejména jako sdílené kanceláře americké společnosti WeWork, ale také společnosti Nano Energies, TAKEDA, Galerie Zdeněk Sklenář.

V roce 2019 byl DRN prodán investiční společnosti KGAL Investment.

NOVINKY

PRO MÉDIA

TISKOVÉ ZPRÁVY

LOGO A LOGOMANUÁL

KONTAKT

  • Facebook
  • Instagram
  • Vimeo
© 2019 SEBRE